Bolezni na potovanju lahko predstavljajo le neprijetnost (npr. blaga driska), lahko pa resno ogrožajo življenje (npr. malarija). Vodilni vzroki smrti na potovanju so bolezni srca in ožilja in nesreče oziroma poškodbe.
Še preden začnemo pripravljati priročno potovalno lekarno, ki jo bomo vzeli s seboj na vsako poletno popotovanje in izlet, si priskrbimo kakovostno kremo za zaščito pred soncem. UV-zaščita naj bo nepogrešljiva med celotno sezono povečanega UV-sevanja.
Potovalna slabost, kot že ime samo pove, se najprej pokaže s slabostjo. Ta je lahko blaga, močnejša ali pa huda.
Koža poleti izgublja vlago predvsem zaradi pogostejšega prhanja in izpostavljenosti soncu. Žleze lojnice se na pomanjkanje vlage odzovejo tako, da začnejo močneje delovati, pojavijo se akne. Kožno sliko lahko dodatno poslabšajo mastna sredstva za zaščito pred soncem.
Kreme za zaščito pred soncem so nam v pomoč, ko z načinom življenja ne moremo načrtovati aktivnosti na prostem izven ur najmočnejšega sončnega sevanja ali se zaščititi z oblačili in pokrivali. Pomembno je izbrati primerno kremo za dejavnost, ki jo načrtujemo na prostem.
David Božič je že ob svojem prvem obisku Nove Zelandije pred skoraj enajstimi leti skrival tiho željo po menjavi domovine. Začelo se je s počitnicami, z obiskom pri prijatelju.
Kadar se na ekranu pojavi film, ki je označen kot romantična komedija, seveda pričakujemo, da se bo glavnima igralcema malce zmešalo, če ne drugače, od ljubezni. Film Silver Linings Playbook ...
Verjetno Goriška Brda pozna vsak, sploh tisti, ki radi dobro jeste in pijete, saj je regija znana po številnih vinarjih, sadjarjih in kmečkih turizmih, kjer lahko poleg dobre žlahtne kapljice dobite tudi odlično domačo hrano.
O škodljivosti sončnih žarkov vemo že ogromno. A vendar se soncu ne moremo zgolj izogibati, zato se je treba prilagoditi. Pogled v države sveta, kjer je sonce najmočnejše, pokaže, da se ljudje pred škodljivimi učinki sonca najpogosteje skrijejo pod oblačila in pokrivala.
Ozonska plast, ki varuje Zemljo pred prevelikim vdorom ultravijoličih (UV) žarkov, se je v zadnjih desetletjih močno stanjšala, zato do zemeljskega površja prodre vedno več teh žarkov, ki človeškemu telesu ne delajo uslug.