Koža in sluznica predstavljata dragoceno zaščito pred zunanjim svetom in pred vsemi motečimi vplivi, torej imata pomembno vlogo v imunskem sistemu.
Na lepi koži se odraža skrb za zdravo življenje. Na slabi pa so sledovi slabih razvad, s katerimi v telo vnašamo dodatne, presežne količine prostih radikalov in strupe. Enako se dogaja ob pomanjkanju dobrih snovi...
Nastanek pigmentnih madežev na soncu izpostavljenih delih telesa je praktično neizogiben znak staranja. Na srečo pa obstajajo sredstva za depigmentacijo, ki jih lahko uporabljamo za korekcijo motečih pigmentnih lis.
Koža je naš največji organ. Z njo občutimo, lahko jo gledamo, se je dotikamo – ni čudno, da je skrb zanjo nujna vsakodnevna rutina, saj si želimo, da je naša koža vedno negovana, voljna in lepa.
Koža kot najbolj zunanji del našega telesa predstavlja neposreden stik z okoljem in je prva informacija, ki jo o sebi ponudimo drugim. Zato nam ni vseeno, kakšna je videti. Trudimo se popraviti...
Koža je naš največji organ, ki je nenehno neposredno izpostavljen dejavnikom iz okolja. In kakor lahko poleti topli sončni žarki nežno razvajajo našo kožo, tako jo lahko pozimi mraz in veter močno izsušita in spremenita njene funkcije.
Kolikokrat vas je že presenetil in vam prekrižal načrte, da ste namesto odhoda na prijetno srečanje raje obtičali doma? Najprej skelenje in kmalu zatem mehurček, ki vas je opomnil na bitko vašega organizma z virusom.
Človek se je s celjenjem ran ukvarjal že v preteklosti. V upanju, da se bo rana zacelila, so se ljudje zatekali k vražam, na rano pa polagali različna zelišča, vroče vino, olje, med, drevesno lubje in druge snovi.
Določena območja na obrazu, kot so nos in lica, so videti pordela in lisasta, koža je razdražena, zelo občutljiva, je suha, peče in skeli. Pojavu pravimo rosacea, zaradi njega pa so lahko prizadete osebe močno psihično obremenjene.
Koža je zaradi svoje zapletene zgradbe in pomembnih funkcij, ki jih vrši, hkrati pa kot organ, ki ščiti naše telo pred zunanjimi vplivi, ena najbolj proučevanih struktur v našem telesu. V neposrednem stiku z zunanjostjo je kožna povrhnjica, to je najbolj zunanji sloj kože.