Demenca človeka osiromaši. Od bogatega duševnega življenja ostane le pogorišče. Pri bolniku s hudo obliko demence, ki nima več stika z zunanjim svetom, so le izgubljeni delci mozaika še donedavno bogatega uma, spominov, čustev in domišljije.
Vsakdo se v življenju sreča z boleznijo, ki je največkrat posledica načina življenja. Takrat stopimo k zdravniku, a ponavadi pozabimo, da nam za zdravje lahko pomaga tudi narava.
Klinčki oziroma nageljnove žbice (latinsko: Sysigium aromaticum) spadajo skupaj s cimetom in muškatnim oreškom med najstarejše začimbe, ki imajo tudi precejšnjo zdravilno vrednost.
Zimska sezona je na svojem vrhuncu in hkrati je to čas, ko se marsikdo od nas spopada z nadležnim spremljevalcem hladnega vremena – kašljem.
Medicina je veda in aktivnost, usmerjena k preprečitvi in zdravljenju bolezni in povrnitvi zdravja ljudi. Za očeta medicine velja starogrški filozof Hipokrat, ki je skupaj z Galenom postavil temelje za sodoben, racionalen pristop k zdravljenju.
Ob regratu zagotovo najprej pomislimo na okusno solato, pripravljeno iz listov, ki jih naberemo pred cvetenjem. A v tej skromni rastlini se skriva še marsikaj zanimivega.
Rastlinska masla in olja veljajo za najbolj edinstvene kozmetične sestavine. S tehnološkega vidika so temeljni gradniki večine kozmetičnih izdelkov za nego in čiščenje kože, s fiziološkega vidika ugodno vplivajo na stanje kože, poleg tega pa jih na kožo lahko nanašamo povsem samostojno.