Povprečen človek se vsaj trikrat v življenju sreča z močnimi in še večkrat s šibkejšimi bolečinami v križu. Na srečo pa te bolečine v križu le redko trajajo dlje časa.
Najpogostejši vzrok demence je Alzheimerjeva bolezen. Simptomi, kot so pozabljivost, zmanjšana zmožnost orientacije, razumevanja, govornega izražanja ne prizadenejo le bolnikov, temveč pomenijo tudi veliko breme za njihove najbližje.
Evropa in Slovenija sta pred vrati prave epidemije nevrodegenerativnih bolezni starejših in med temi posebej izstopa demenca in z njo povezane blage kognitivne motnje.
Pogovarjali smo se z Andrejem Erjavcem, dvainpetdesetletnim arhitektom rokerskega videza. Andrej ima družino, smuča, uživa v življenju. Že več kot 20 let pa je njegova spremljevalka tudi multipla skleroza.
Zakaj se ljudje natančno spomnimo dogodkov iz otroštva? Zakaj ne pozabimo, kako se vozi kolo, čeprav ga nismo vozili že 20 let? Odgovori na ta vprašanja ležijo v skrivnostih človeških možganov in v delovanju spomina.
Bolečine v križu so posledica nepravilnih leg hrbteničnih struktur, tako kostnih kot ligamentarnih. Zato nastane pritisk na živce, kar povzroča bolečino. Preberite kakšni so vzroki za bolečine v hrbtu in kako lahko ukrepamo.
Epilepsija, pri kateri je normalna aktivnost možganskih celic občasno motena, je ena najpogostejših nevroloških bolezni.
Svetovalni telefon EPITEL je namenjen osebam z epilepsijo, njihovim svojcem in prijateljem, pa tudi drugim ljudem, ki jih zanimajo različne informacije o epilepsiji.
Po podatkih Mednarodnega združenja za multiplo sklerozo je na svetu okoli tri milijone obolelih za multiplo sklerozo (MS). Pravega vzroka za nastanek MS še ne poznamo. Vemo le, da gre za avtoimunsko vnetno dogajanje znotraj osrednjega živčevja.
Zgodba gospe Mojce, ki ji je jemanje zdravila za epilepsijo izboljšalo življenje.