Bučna semena v ljudskem zdravilstvu jugovzhodne Evrope že dolgo uporabljajo za lajšanje težav z razdražljivim oziroma inkontinenčnim mehurjem in benignim povečanjem prostate.
Ognjič ali vremenar, kakor ga poznajo naše babice, štejemo tudi med napovedovalce vremena. Če so njegovi cvetovi po osmi uri zjutraj še vedno zaprti, je to znak, da bo deževalo.
V tradicionalnem zdravilstvu je zel navadne zlate rozge navzoča že več stoletij. Nekoč so jo uporabljali za pospeševanje celjenja ran, danes pa ta zdravilna rastlina pomaga pri vnetjih sečil, težavah s prostato, pri revmi in zunanje pri različnih težavah s kožo.
Borovnice, zaradi velike vsebnosti vitamina C, kalcija, železa, fosforja in polifenolov jih imenujemo tudi »super sadež« in spadajo v kategorijo zdravilnih rastlin.
Tradicionalna kitajska medicina vse bolj prodira tudi v neazijski prostor. Za razliko od konvencionalne medicine gleda na bolnika celostno, saj naj bi človek zbolel zaradi porušenega telesnega in duševnega neravnovesja.
Kakovostno in zdravo življenje si lahko podaljšamo le z vztrajnim gibanjem duha in telesa. Že pred upokojitvijo si moramo najti nov smisel življenja, nadaljevati s telesno in umsko dejavnostjo...
Brokoli je kar nekakšen heroj med zelenjavo, saj je izjemen vir hranilnih snovi. Vsebuje beljakovine, ogljikove hidrate in vlaknine ter ima nizko energijsko vrednost.
Glavni krivec za omamni vonj v zimskem času je cimet. Ta dišeči rjavi prašek je zdravilna rastlina in čeprav ga uporabljamo vsi, malokdo pozna njegovo zgodovino in delovanje.
Zdravilna rastlina, ki poviša energijo, vitalnost in odpornost imunskega sistema ter izboljša koncentracijo.
Farmakološko delovanje kofeina je dobro proučeno. V običajnih odmerkih to poživilo naredi človeka miselno in čustveno budnega, razpoloženega ter prijaznega, zgovornega in živahnega.