Samozdravljenje je najstarejša oblika zdravljenja. Ko si je človek v davnini utrgal zel, da bi odpravil svoje bolezenske tegobe, je bil tako bolnik kot »farmacevt« in »zdravnik« hkrati.
Povprečen človek se vsaj trikrat v življenju sreča z močnimi in še večkrat s šibkejšimi bolečinami v križu. Na srečo pa te bolečine v križu le redko trajajo dlje časa.
Bolečina je varovalni mehanizem, ki nas opozarja na neko škodljivo dogajanje v organizmu. Kako boleča je, pa lahko sedaj tudi izmerimo.
Poznate vsebino kompleta za prvo pomoč? Bi znali uporabiti pripomočke? Bi znali oskrbeti krvavečo rano?
Lonci, sklede, pečica, indukcijski, plinski štedilnik, noži, kozice, pribor, servisi … Ste se kdaj vprašali, kaj od tega je najpomembnejše?
Bolečine lahko zelo učinkovito in varno lajšamo s simptomatskim zdravljenjem z uporabo protibolečinskih zdravil – analgetikov. Prednost topičnih oz. lokalnih analgetikov je prav v direktnem nanosu na obolelo mesto.
»Hrana je pol zdravja!« je rêklo, ki ga pozna vsakdo med nami. Tudi številni filozofi so skozi zgodovino razmišljali o vplivu hrane na zdravje telesa in duha. V starem Rimu je veljalo, da je »zdrav duh mogoč samo v zdravem telesu«.
Uši niso prizanesle nobeni generaciji otrok in staršev. So drobne, komaj vidne žuželke, ki ljubijo čiste skuštrane glave. Ti majhni vampirji se najraje naselijo na zatilju, za ušesi, zadovoljni pa so tudi na vrhu človekove glave.
Ustvarjati avtobiografsko knjigo brez avtorja je zahtevno in odgovorno opravilo; toliko bolj, če želiš knjigo spremeniti in dopolniti. Toliko težje je, ker so rane odprte, ker je veliko ljudi, tesno povezanih s Tomažem, katerih občutje je pri spremembah potrebno upoštevati in spoštovati.